Повернення простроченого товару у магазин


Будь то великий гіпермаркет або невеликий продовольчий магазин біля будинку, ми часто купуємо продукти, що не дивлячись на термін придатності. Сучасний темп життя змушує здійснювати багато покупки в поспіху. Або ж деякі просто забувають перевіряти дату виробництва по звичайної необачності. Викликано подібне може бути як довірою до магазину, так і впевненістю в тому, що цей продукт точно свіжий.

Тільки не завжди це буває в дійсності так. Коли після повернення додому виявляється, що продукт зіпсований, звичайно ж, стає прикро. Тільки як вчинити в такій ситуації? І що робити, якщо цей продукт харчування вже був з’їдений або більш того — вже завдав шкоди Вам і Вашій родині. Про все це ми розповімо далі в нашій статті.

Що робити, якщо купив прострочені продукти?

Виявляючи таку покупку, багато просто намагаються про неї забути. Подібний підхід ніяк не зможе покарати недбайливого продавця. Однак Ви маєте повне право не тільки замінити товар, але і отримати свої гроші назад. До того ж якщо залишати подібний сервіс без претензій, згодом недбайливий продавець може завдати шкоди іншим людям. Також не варто забувати і про те, що саме Ви могли стати жертвою отруєння завдяки такій покупці.

Але що ж робити споживачеві, якщо купив прострочений товар? Обов’язково звернутися в магазин, як можна швидше після здійснення покупки. Залежно від самого магазину, Ви можете попросити касира покликати менеджера або ж підійти до спеціальної стійки інформації. Разом з товаром Вам буде потрібно пред’явити чек самої покупки.

Відповідно до Закону «Про захист прав споживачів», Ви маєте право вимагати:

  • Замінити прострочений товар на аналогічний;
  • Замінити його на такий же товар, але іншої марки. Якщо вартість буде різною, то буде проведено перерахунок;
  • Повернення грошей за товар.

При здійсненні покупок краще завести звичку зберігати чеки. Ви можете просто класти їх в пакет з покупками або ж прибирати в інше місце. Однак візьміть за правило обов’язково зберігати чек, щоб в подальшому Ви були захищені від різних незручних моментів. Касовий чек буде важливим документом, який відіграє вагому роль в разі конфлікту.

Як бути, якщо встиг отруїтися простроченою їжею з магазину?

Якщо з вини прострочених товарів Вам чи Вашим близьким було завдано шкоди здоров’ю, то тим більше не можна залишати все як є. При отруєнні чи інших проявах поганого самопочуття обов’язково зверніться до лікаря. Подібна міра необхідна не тільки заради своєчасного лікування. Вам необхідно отримати ще й довідку від лікаря, де буде вказано поставлений діагноз.

Після того як у Вас буде офіційно підтверджений діагноз, Ви зможете не тільки отримати гроші за товар, але і вимагати компенсацію лікування і шкоди здоров’ю. Пам’ятайте, що необхідні суми не повинні бути занадто великими, необхідно тверезо підходити до даного питання. При розрахунку суми компенсації Ви можете брати за основу вартість ліків, лікування Вас і членів Вашої родини, а також сумарно який саме дохід Ви втратили через хворобу. Середньоденний заробіток Ви можете обчислити виходячи зі своєї заробітної плати.

Так як же бути, якщо у Вас є довідка на руках? Все досить просто. Наступним дією буде звернення в магазин, а точніше до його адміністрації. Необхідно скласти письмову скаргу, в якій буде досить докладний опис ситуації, що склалася. Пам’ятайте, що потрібно вказувати і точні дати покупки, бажано час, і поставлений діагноз, і час лікарняного з вини простроченого продукту. До скарги додайте копії чека та довідки від лікаря. У скарзі також потрібно вказати, що саме Ви вимагаєте від магазину.

Що робити, якщо купив прострочений товар, але не зберіг чек?

Подібне трапляється досить часто. Однак не варто впадати у відчай. Так, в даному випадку за законом саме Ви повинні будете довести факт покупки конкретно в цьому магазині. Як докази покупки можуть виступати:

  • Упаковка і артикул товару, який числиться по базі саме в даному магазині;
  • Свідки, які були присутні на момент покупки;
  • Виписка з банківського рахунка, якщо покупка була здійснена за карткою;
  • Інші докази.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *